arama

Bilim Hareketi, 23 Nisan Coşkusunu Canlı Yayın ile Kutlayacak

Bilim Hareketi İnisiyatifi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nın yüzüncü yıl coşkusunu yaşatabilmek için YouTube üzerinden yayınlanacak olan canlı bir etkinlik organize ediyor.
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • Aysuda Ceylan Aysuda Ceylan

⌛ Reading time: 1 minutes

Pandemi nedeniyle evden çıkamadığımız bu günlerde, bir grup bilim insanı ve bilim sever bir araya gelerek 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı‘nın yüzüncü yıl coşkusunu yaşatabilmek için “Bilim Hareketi” inisiyatifini başlattı. En önemli amaçları bu özel günde organize ettikleri YouTube canlı yayını ile 23 Nisan’ı bilimin coşkusuyla yaşatmak.

Bu süreçte bilim insanlarının, bilim destekçisi kurumların ve bilim sever kişilerin “Bilim Hareketi” paylaşımlarının artması ve canlı yayın etkinliğinin duyurulması için katkılarını bekliyorlar. Sizler de video çekerek, resim yaparak, mesajlarınızı iletirseniz bilim sevgisinin gelişmesine katkı sağlayabilirsiniz.

İletmek istediğiniz mesajları ister #23NisanBilimHareketi hashtagiyle paylaşın, ister Bilim Hareketi’nin sosyal medya hesaplarına ulaştırın.

Instagram

Twitter

YouTube

23 Nisan Perşembe günü saat 14:00-16:00 arası YouTube üzerinden düzenlenecek olan canlı etkinliğe sizler de evlerinizden katılabilir ve bu heyecana ortak olabilirsiniz.

Bilim Hareketi İnisiyatifi tarafından düzenlenen #23NisanBilimHareketi organizasyonunun ayrıntıları, Habertürk TV‘de Mehmet Akif Ersoy’un manşet programında yayınlandı.

Bilinmezliğin korkusunu, bilimin cesaretiyle yeneceğiz!