arama

Yazarlık Başvurusu

Türkiye’nin En Bilimsel Sitesi – Tek Yol Bilim, katma değer oluşturabilmek için her zaman bilim aşkıyla dolu yeni yazarlar arıyor. Aşağıda belirtilen niteliklere sahipseniz, sizler de sitemize katkı yapabilir ve Tek Yol Bilim ailesine katılabilirsiniz.

Ne arıyoruz?

  • İmlâ kurallarına özen ve düzgün Türkçe kullanımı
  • Sitedeki diğer yazıların düzeyinde bilimsel yazı yazma yeteneği
  • Çeviri yapabilecek düzeyde İngilizce bilgisi (Sadece çeviri yapacak adaylar için)
  • Site kapsamındaki kategorilerden en az birine hâkim olma
  • Takım çalışmasına uyum ve süreklilik

Ne bekliyoruz?

Sık periyotlarda site için en az 350 kelimelik özgün, akıcı, anlaşılır ve kaliteli içerik katkısında bulunmak.

Önemli not: 8 haftadan daha uzun süre içerik göndermeyen yazarın yazarlığı sonlandırılır (TYB bu konudaki düzenleme hakkını saklı tutar).

Ne vaadediyoruz?

Tek Yol Bilim, ticari kaygılar gütmeden insanlık için hizmet veren bir bilim portalıdır. Yazarlar sitemize gönüllük esası ile katkıda bulunacaktır.

Sitemizde yazar olma şansı yakalayarak, Tek Yol Bilim ailesine katılacak ve hem katkılarınızla kendiniz için iyi bir online referans oluşturacaksınız, hem de bilgi birikiminizi paylaşıp binlerce insana yararlı olabilme fırsatı yakalayacaksınız. Bilgi, paylaştıkça çoğalan bir hazinedir.

Nasıl başvuracaksınız?

Aşağıdaki yazarlık başvuru formunu eksiksiz doldurarak başvuruda bulunabilirsiniz. Başvurunuz olumlu olduğu takdirde, tarafınıza dönüş yapılacaktır (Süreci hızlandırmak adına, başvuru formunu doldurduktan hemen sonra tarafımıza en az 350 kelime-en çok 1500 kelimelik özgün, akıcı, anlaşılır ve site yazılarının düzeyinde hazırladığınız kaliteli bir örnek içeriğinizi gönderebilirsiniz).